Dmychadla pro jaderné elektrárny

Dodáváme rotační dmýchadla pro jaderné elektrárny. Dmýchadla jsou vyrobena ze speciálních materiálů a výroba probíhá ve zvláštním režimu. Proces výroby a další fáze, včetně veškerých zkoušek, použitých výrobních prostředků je striktně monitorován a dokládán.

Dmýchadla se používají zpravidla jako náhrada za sovětská dmýchadla KOMASH (dnes MELCOM, Melitopol, Ukrajina) v atomových reaktorech typu VVR 440 a VVR 1000. Dmýchadla jsou zkonstruována tak, aby zabírali co nejmenší stavební prostor a nepotřebovaly žádné stavební úpravy pro instalaci.

Dmýchadla jsou dodávána s veškerou technickou dokumentací: materiálovou certifikací, plán kontrol a zkoušek, plán kvality vybraných zařízení, podrobnými výrobními a technologickými postupy, kvalifikační dokumentací pro použití v jaderných elektrárnách, návrhovými i kontrolními výpočty, kalibracemi výrobních prostředků a jinou potřebnou dokumentací.

Zařízení je přezkoušeno na vibrační a seizmickou odolnost a životnost celkového zařízení. 

Dmýchadla lze dodat pro horizontální i vertikální směr proudění.

Součástí servisu je i okamžitá dodávka veškerých náhradních dílů (včetně bloku i motoru) i s dokumentací do jaderných elektráren na území České a Slovenské republiky do 48 hodin.