VINCI Wheelchair Czech Open 2017

29-05-2017

Ve dnech 24.-28.5.2017 se uskutečnil 23. ročník mezinárodního turnaje tenistů na vozíčku v České republice "VINCI Wheelchair Czech Open 2017". Hostitelem byl areál Národního tenisového centra Morava v Prostějov. Turnaj se uskutečnil v netradičním termínu asi o dva týdny dříve, než bylo obvyklé v minulých ročnících. Kvůli přesunutí termínu se letos účastnilo nezvykle málo hráčů - 44, z toho pouhé 4 ženy, v divizi quad se utkalo 6 hráčů.

Přesto nutno konstotvat, že konkurence byla opravdu veliká, vždyť nasazení hráči začínali na čísle 12 (Egbering) a pokračovali  13. Maripa, 14. Cattaneo a 15. Caverzachi, Fabisiak je 19 atradiční účastník Legner se nedostal mezi nasazené, ač je 31. na světě.

Soutěž žen hraná tabulkou, byla doménou Michy Spaanstry (13.), druhá skončila Mietrikewicz (71.), trochu zklamaná ze 3. byla Laďka Pořízková (38.). Čtvrtou ženou, nikoliv pouze do počtu, byla Petra Křížková (161.)

                                                                                                            Spaanstra (NED)

Quad Divizi ovládl mladý Holanďan Sam Schoder, který přehrál ve finále Itala Coradiho 61, 64, čtyřhra se stala doménou páru Barten (USA) Schroder (NED).

                                                                                                             Sam Schroder (NED)

Second Draw mužú vypadala jako český mistrák s hosty. Hosté bohužel soutěž opanovali a ve finále vyhrál Patxi Fadrique (ESP) na Pawlem Mietrikiewiczem (POL) ve třech setech. Škoda ztraceného vedení Jochymka na MIetrikiewiczem ve druhé sadě...

Čtyhru opanoval pár Hašek, Kvoch (CZE), kterým překvapive dlouho vzdoroval pár Markalous, Svášek, rozhodoval až závěrečný MTB.

Hlavní soutěž mužů mělaa opravdu velmi vysokou úroveň  - nasazení bylo již zméněno, ovšem nesmíme zapomenout na bývalé No. 1 Ricki Moliera (akluálně  51.), veterána Tadka z Polska a další skvělé hráče. ČR reprezentovali Stefanu, který porazil Fialu, Hašek, který porazil Sváška (WC) a Kubát, který podlehl Hillerovi.

Zápasy jaké sehráli např. Molier vs. Caverzachi, Langman vs. Egberink, Egbering - Caverzachi, Cattaneo - Kruszelnicki či Cattaneo - Maripa byly ukázkou tenisu nejvyšší světové úrovně, finalový zápas mezi Cattaneem a Caverzachim plný zvrátů, ukazaly opravdovou krásu tenisu na vozíku a diváci, kteří navštívili hlediště, tak nadšeně aplaudovali mitrovství účastníků.

Ve finále, po nádherné bitvě, zvítezil již po čtvrté na turnaji Frederic Cattaneo (FRA), který porazil mladého Španěla Daniela Caverzachiho 63, 36, 64.

 

Cattaneo, Caverzachi   

  

 Vítěz Frederic Cattaneo (FRA)

Finalisté dvouhry pak ovládli i čtyřhru, ve které porazili pár Legner (AUT), Fabisiak (POL) ve dvou setech.

Přes relativně nízký počet účastníků byl letošní VINCI Wheelchair Czech Open opravdu vydařeným podnikem.

(Zdroj: Oficiální stránky Českého tenisového svazu vozíčkářů http://www.cwta.cz/index.php/cs/aktuality/194-vinci-wheelchair-czech-open)

Reportáž z turnaje můžete shlédnout zde:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10186693736-tenis/317297371353005-vinci-czech-open-2017/titulky