Zimní vodohospodářská třicítka

22-01-2016

O víkendu 22. - 24. ledna 2016 se uskutečnil již 41. ročník běžeckého závodu Zimní vodohospodářská třicítka. Po dvouleté pauze se závod konal klasickým způsobem na běžkách. Na závodníky čekalo cca 40 cm čerstvého prachového sněhu a mráz okolo -5 °C. Jak již název závodu napovídá, měřila trať 30 km. Trať byla koncipovaná tak, že se běželo 15 km; na druhé občerstvovací stanici se závodníci otočili a běželi druhou stopou zase zpátky.

ARKO TECHNOLOGY reprezentovalo 8 účastníků. Někteří z nich měli výbornou běžeckou formu, jiní stáli na běžkách po několika letech. Všichni si však závod užili a všichni ve zdraví protnuli pomyslnou cílovou pásku. Za zmínku stojí výborné umístění dvou kolegů, kteří v kategorii „Mladší dorostenci“ (tj. muži do 40 let) obsadili místo 7. (Radim Vlasák) a místo 9. (Luděk Stehlík). V kategorii „Starší dorostenci“ (tj. muži nad 40 let) byla téměř o čtvrtinu větší konkurence, než v mladší kategorii. Náš kolega, Martin Mikula, v této starší kategorii obsadil rovněž krásné 11. místo.  Odměnou pro závodníky byla návštěva sauny a pravého ledového bazénku. Po příjemném zážitku nezbývá nic jiného, než si přát, aby počasí přálo i následujícímu 42. ročníku, aby se závod mohl konat opět na sněhu a na běžkách.