WV SYSTEMS BRNO CUP 2017

30-08-2017

Na konci srpna 2017 se uskutečnil 22. ročník Mezinárodního mistrovství ČR v tenisu na vozíku - WV SYSTEMS Brno Cup 2017. Jednalo se o mezinárodní turnaj v kategorii ITF Futures. Tento ročník byl výjimečný kvalitou přihlášených hráčů, osmice mužů v hlavní soutěži figuruje v první světové stovce. Zastoupení žen bylo dostatečné k tomu, aby se mohly konat zápasy i v této kategorii. Ve sportovním areálu Club Classic se sešlo více jak 30 hráčů a hráček z 8 zemí, nechyběli ani zástupci domácí hráčské špičky.

Ve finále dvouhry mužské elitní divize Main Draw se utkal favorit Kamil Fabisiak s Martinem Legnerem. Polský hráč Kamil Fabisiak byl největším favoritem, v současnosti je na 29. místě světového žebříčku. Martin Legner byl turnajovou dvoujkou a zároveň netradičním účastníkem, protože na turnaji Futures v Brně startoval poprvé. Jejich boj vyhrál favorizovaný Kamil Fabisiak 6/1, 6/4.

Ve čtyřhře téměř hladce zvítězili 6/1, 6/2 Kamil Fabisiak s domácím hráčem Michalem Stefanu nad dvojicí Legner - Masaryk.

(Kamil Fabisiak a Michal Stefanu)

Turnaj v kategorii žen se odehrál tabulkovým způsobem. Vítězkou byla dánská hráčka Luise Charlotte Willerslev-Olsen. Druhou byla Polka Lucyna Mirkiewicz a na třetím místě skončila domácí hráčka Petra Křížková z Prahy.

(Luise Charlotte Willerslev-Olsen)

V jediném zápase čtyřher žen zvítězila dvojice Lucyna Mitrkiewicz – Ladislava Pořízková nad párem Pesendorfer (AUT) – Willerslev-Olsen 4/6, 6/3, 10(8).

(Zdroj: časopis Tenis 9/2017 str. 14,15)