VINCI Wheelchair Czech Open 2016

20-06-2016

Ve dnech 7. - 12. června 2016 se uskutečnil již 22. ročník mezinárodního vozíčkářského antukového turnaje mužů i žen VINCI Wheelchair Czech Open 2016. Hostitelem turnaje byl již tradičně areál Národního tenisového centra Morava v Prostějově. Turnaj byl zařazen do kategorie ITF2 Series a byl dotován šestnácti a půl tisíci Euro. Muži hráli v Main Draw i Second Draw, ženy v Main Draw. Hráči, kteří mají postižení i horních končetin (kvadruplegici), hráli v kategorii QUAD Main Draw.

Mezi hráči je tento turnaj velmi oblíbený, pochvalují si skvělou organizaci i příjemné prostředí tenisového centra. To, že se hráči na tento turnaj rádi vrací, potvrzuje opětovná účast tenistů i tenistek ze všech světových kontinentů.

Jedničkou v hlavní mužské kategorii Main Draw byl Nizozemec Tom Egberink. Svoji roli favorita se mu ve dvouhře podařilo potvrdit, kdy vyhrál 6/4, 6/0 nad Kamilem Fabisiakem z Polska. Egberink následně triumfoval ještě jednou, kdy společně se svým krajanem Rickym Molierem vyhráli i čtyřhru Main Draw. Tuto svoji výhru si museli doslova vybojovat nad argentinskou dvojicí Ezequielem Casco a Agustinem Ledesma, výsledné skóre bylo 7/6(4), 2/6, 10(2).

Finalisté dvouhry Main Draw – (zleva) Egberink a Fabisiak

V ženské kategorii Main Draw se střetlo celkem šest hráček. Ve dvouhře jasně dominovala vítězka z roku 2013 Emmy Kaiser ze Spojených států amerických. Svůj čtvrtý finálový zápas proti Michaele Spaanstra z Nizozemí vyhrála celkem hladce 6/4, 6/2. Radost ze svého vítězství měla opravdu velikou a už teď přislíbila účast na dalším ročníku. Ve čtyřhře se dařilo nejvíce dvojici Katharině Krüger z Německa a Michaele Spaanstra.

Emmy Kaiser z USA – finalistka ženské dvouhry

Mezi kvadruplegiky si vedla nejlépe Dorrie Timmermans z Nizozemí. Potvrdila svoji roli jedničky mezi těžce postiženými tenisty       a tenistkami a vyhrála závěrečnou bitvu proti Albertu Corradimu z Itálie 3/6, 7/6(3), 7/6(7).

Vítězka v soutěži kvadruplegiků – Dorrie Timmermans z Nizozemí

V kategorii Second Draw dominoval karvinský tenista Dalibor Potůček. Dvouhru vyhrál 6/2, 6/0 nad Martinem Markalousem z Prahy. Vítězství ve čtyřhře si připsal společně s dalším karvinským hráčem Davidem Filipowskim.

Vítězům gratulujeme a všem hráčům přejeme mnoho sil do dalších ročníků.